W naszej pracowni wykonujemy:

 1. Cyfrowe zdjęcia panoramiczne dorosłych i dzieci
 2. Cyfrowe zdjęcia cefalometryczne (tele-boczne głowy)
 3. Cyfrowe zdjęcia zatok
 4. Cyfrowe zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych
 5. tomografię komputerową:
  • szczęki
  • żuchwy
  • całej szczęki i żuchwy (pełne pole 10 x 8cm) najmniejszy na świecie czas skanowania tylko 5,9 s !!!!!! i najmniejsza dawka
  • zatok 
  • stawów skroniowo-żuchwowych
  • małe pole 5 x 5 cm- wybrany odcinek

Z wielką przyjemnością informujemy, że zakupiliśmy do naszej praktyki najnowocześniejszy na świecie tomograf stomatologiczny Vatech Pax i 3D Green o najkrótszym czasie skanowania przy pełnym polu 10cm x 8 cm tylko 5,9 sekundy !!!!! ( dla porównania inne tomografy dostępne na rynku mają czasy ponad 30 sekund , 40 i dłużej.)

Nasz sprzęt wykonuje zdjęcia 3D całej szczęki i żuchwy, stawów skroniowo- żuchwowych w zwarciu i rozwarciu, zdjęcia tomograficzne zatok, a także zdjęcia małego pola 5 x 5 cm wybranego odcinka.

Zdjęcia RTG panoramiczne wykonywane są w technologii ,, Magic Pan”. To innowacyjny w radiologii cyfrowej opatentowany przez firmę Vatech algorytm wykonywania zdjęć panoramicznych polegający na odwzorowaniu najlepszego skanowanego pola danego odcinka z pominięciem cieni kręgosłupa i innych nakładających się struktur anatomicznych . System programowo wybiera fragmentarycznie najwyraźniejsze skany i składa całość w niezwykle dokładne i czytelne zdjęcie panoramiczne.

Dodatkowo nasz system posiada możliwość wykonywania zdjęć RTG cefalometrycznych przydatnych ortodoncie.

Urządzenie jest w pełni cyfrowe i wykonuje zdjęcia z najmniejszymi możliwymi dawkami promieniowania na świecie.

tomograf3d

radiologia