ORTODONCJA jest dziedziną z pogranicza stomatologii i ortopedii. Pozwala na rozpoznanie i leczenie nieprawidłowości ustawienia zębów i kości. Skupia się głównie na okolicy głowy, ale powiązanie między czaszką a innymi częściami ciała ( zwłaszcza kręgosłupem, biodrami i stopami) pozwala wykryć i leczyć także wady postawy.

W naszej klinice leczeniem ortodontycznym zajmuje się lek. stom. spec. ortodonta Anna Gorczowska i lek. stom. Ewelina Litwinowa. Dzięki rozwijającej się nauce i technice postęp leczenia u pacjentów zarówno młodych jak i dorosłych jest fascynujący. Poprawa ustawienia zębów i kości daje olbrzymie korzyści zdrowotne i estetyczne. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii sił niskiego tarcia leczenie przebiega szybciej, a potrzeba usunięcia zębów jest bardzo rzadka.

Dr Anna i Dr Ewelina są Członkiniami w International Association of Orthodontics, międzynarodowej organizacji zrzeszającej 4 tys. lekarzy na całym świecie zajmujących się ortodoncją. Pozwala im to na uczestnictwo w konferencjach prowadzonych przez światowej sławy ortodontów, kursach i ćwiczeniach praktycznych. Dlatego też w swojej codziennej pracy wykorzystują nowoczesne aparaty dające znakomite wyniki leczenia w maksymalnie krótkim czasie. Aparaty te są nieco droższe od rozwiązań starego typu, ale sumarycznie cały koszt leczenia ortodontycznego ulega zmniejszeniu ze względu skrócony czas leczenia i przez to mniejszą ilość wizyt kontrolnych.

Zapraszamy na konsultację w poniedziałki i czwartki od godziny 13:00 do 20:00 po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym.

  • Koszt konsultacji - 50 - 100zł.

Wymagane jest posiadanie aktualnych zdjęć rentgenowskich: panoramicznego i tele-bocznego głowy tzw. cefalometrycznego.

W naszej klinice na miejscu wykonujemy te zdjęcia. 

  • Rtg cefalometryczne - 80zł
  • Rtg pantomograficzne - 70zł

Ortodonta dokładnie bada pacjenta, wykonuje wyciski do modeli diagnostycznych, wykonuje szereg zdjęć fotograficznych, przeprowadza analizę cefalometryczną- stawia diagnozę i ustala plan leczenia. Dokładnie informuje pacjenta o możliwościach leczenia, rodzajach aparatów i kosztach.

Zapraszamy!

 

DSCF0531v2

 

Wspaniałe Wyniki

 

Świetny Styl