DENTMED LAB

WITAMY W NASZEJ PRACOWNI PROTETYCZNEJ

Informujemy, że nasze Centrum Stomatologiczne wzbogaciło się o system CEREC CAD/CAM Sirona Premium XL.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów i szanujemy ich czas. Odbudowy protetyczne w jeden dzień, a nawet w godzinie. Najwyższa jakość, precyzja, brak wycisków nieprzyjemnymi masami. Skan cyfrowy pola protetycznego w kilka minut kamerą Omnicam AC. Już niebawem otwarcie najnowocześniejszej w powiecie pracowni protetycznej Dentmed Lab- nastawiamy się wyłącznie na prace najwyżej jakości- odbudowy pełnoceramiczne wykonywane w jeden dzień- korony, inlay-e, licówki, mosty, korony na implantach, indywidualnie frezowane łączniki do implantów i korony przykręcane do implantów.

Przypomnę, że to już drugie urządzenie 3D w naszej praktyce. Pierwszym jest najnowocześniejszy obecnie na rynku tomograf stomatologiczny Vatech Pax i 3D Green z cefalo skanującym. Najmniejsze dawki promieniowania i czas skanowania tylko 5.9 s.!!!
Nowe urządzenie - System CEREC Cad/Cam skałda się z 3 elementów. Pierwszym jest mobilna stacja projektowa z bardzo zaawansowanym systemem do projektowania uzupełnień protetycznych w pełnym obrazie 3D. Pole protetyczne jest przenoszone do komputera za pośrednictwem zaawansowanej kamery skanującej Omnicam AC. Po wykonaniu projektu frezarka Sirona Premium MCXL z umieszczonego bloczka ceramicznego wycina w czasie do 10 minut koronę, lub inne zaprogramowane uzupełnienia protetyczne. Następnie korona trafia do pieca Ivoclar, gdzie podlega procesowi krystalizacji w wysokiej temperaturze. Na koniec pozostaje jeszcze charakteryzacja zestawem specjalnie dedykowanych farb do ceramiki, podbarwiaczy itp. Całość procesu w przypadku pojedynczego punktu mieści się w rekordowym czasie 1 godziny.